Kilka zalet noszenia soczewek kontaktowych

Nigdy nie zastanawiałeś się nad noszeniem soczewek kontaktowych? Być może powinieneś rozważyć taki rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Przedstawiamy argumenty, które prawdopodobnie przekonają Cię do wypróbowania tych narzędzi korekcyjnych.

Komfort noszenia soczewek

Posiadacze okularów doskonale znają wszelkie niewygody związane z ich noszeniem. Odciski na nosie, ból uszu, czy spocone oczy to tylko niektóre z nich. Kolejny problem stanowią pojawiające się na okularach zabrudzenia. Uciążliwe jest również osadzanie się na szkle pary wodnej, która często uniemożliwia widzenie. W przypadku soczewek kontaktowych żaden z powyższych problemów nie istnieje. Należy jednak zatroszczyć się o jakość soczewek, aby zapewnić sobie komfort i satysfakcję.

Wyższa jakość widzenia

Nie każdy wie o tym, że soczewki kontaktowe gwarantują lepsze widzenie niż okulary ze szkłami o tej samej sile. Wynika to z ich bezpośredniego kontaktu z rogówką, za którą podążają. Dzięki przyleganiu soczewki do powierzchni oka nie pojawiają się żadne dystraktory, które mogłyby zakrzywić obraz. Ponadto, nie jest też upośledzone widzenie boczne, jak to ma miejsc w przypadku stosowania okularów. Co więcej, użytkownicy okularów mają również problem ze zniekształcaniem wielkości obiektów. Okulary osób z dalekowzrocznością powiększają obraz, natomiast szkła krótkowzrocznych je pomniejszają. Soczewki kontaktowe zapewniają natomiast widzenia obrazu rzeczywistego.

Nikt nie musi wiedzieć o Twojej wadzie wzroku

Dzięki soczewkom kontaktowym możesz ukryć swoją wadę wzroku, gdyż pozostają one niezauważone, przylegając ściśle do powierzchni oka. Wybierając soczewki, nie trzeba się martwić tym, czy dobrze w nich wyglądamy, gdyż po prostu ich nie widać. Dla wielu użytkowników soczewek istotne jest również to, iż nie wpływają one na zwiększenie ani zmniejszenie oczu. W przypadku okularów dochodzi bowiem do zniekształcenia ich rozmiarów.

Kilka zalet noszenia soczewek kontaktowych

Zmień kolor oczu

Dzięki soczewkom kontaktowym możliwa jest zmiana kolory oczu. Wystarczy, że wybierzesz model soczewek w wymarzonym kolorze, aby zmienić barwę Twojej tęczówki. Dostępne są również soczewki w różne wzory dla tych, którzy nie boją się odważnych rozwiązań estetycznych. Warto podkreślić, że kolorowe soczewki dostępne są również dla osób pozbawionych jakiejkolwiek wady wzroku.

Decyzja o zakupie soczewek kontaktowych zwykle okazuje się dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać o doborze dobrej jakości soczewek o odpowiedniej mocy. Nie warto ryzykować, wybierając produkty od nieznanych producentów, którzy zwykle nie wykorzystują nowoczesnych technologii zwiększających komfort użytkowników.

Należy też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz ich prawidłowym użytkowaniu. Te dwa elementy są niezbędne, aby zapewnić sobie pełen komfort. Pielęgnacja polega głównie na przechowywaniu soczewek w pojemniku wypełnionym płynem o specjalnym przeznaczeniu. Prawidłowe użytkowanie natomiast odnosi się przede wszystkim do wymiany soczewek po upływie okresu użytkowania wskazanego przez producenta jako maksymalny. W niektórych przypadkach może to być tydzień, w innym dwa tygodnie, jednak istnieją też soczewki, które z powodzeniem można nosić przez miesiąc lub dłużej. Warto również pamiętać o zdejmowaniu soczewek przed spaniem. Ostatnie zalecenie nie dotyczy jedynie specjalnych modeli do stosowania w trybie ciągłym.