W zastępstwie okularów – czy warto nosić soczewki kontaktowe?

Coraz więcej osób mających problemy ze wzrokiem w miejsce tradycyjnych okularów wybiera dziś soczewki kontaktowe. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na ten krok? Czy soczewki kontaktowe ułatwiają życie, czy może wręcz przeciwnie, powodują dodatkowe problemy?

Komfort noszenia soczewek kontaktowych

Klienci optyków decydują się na soczewki kontaktowe z dwóch powodów. Niektórzy nie akceptują tego, jak wyglądają w okularach, natomiast inni stwierdzają, iż użytkowanie soczewek jest po prostu wygodniejsze. Okulary sprawiają bowiem wiele kłopotów. Latem, gdy temperatura powietrza jest wysoka, skóra na twarzy mocniej się poci, natomiast zimą po wejściu do dowolnego pomieszczenia trzeba przecierać okulary ze względu na zaparowanie szkieł. Ponadto, okulary stanowią problem podczas wizyty na basenie czy dowolnej aktywności sportowej.

W zastępstwie okularów – czy warto nosić soczewki kontaktowe?

Z drugiej strony, należy też przyznać, że niektórzy posiadacze okularów nie wyobrażają sobie ich zamiany na soczewki kontaktowe. Stwierdzają oni, iż sama perspektywa włożenia czegokolwiek do oka ich przeraża. Ponadto, obawiają się dyskomfortu, a nawet bólu wywołanego przez obecność obcego ciała na gałce ocznej. O ile kiedyś argumenty te miały sens, gdyż soczewki rzeczywiście wywoływały pewne dolegliwości (zwłaszcza przy długotrwałym noszeniu), o tyle dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nowoczesne soczewki kontaktowe, takie jak choćby model acuvue oasys, gwarantują wielogodzinne komfortowe użytkowanie.

Wspomniany model soczewek został wyposażony w system Hydraclear, który sprawia, iż soczewki są nawilżone w optymalnym stopniu. Ponadto, są one niezwykle gładkie, co również przyczynia się do komfortu ich noszenia. Większość osób decydujących się na zakup soczewek acuvue oasys deklaruje, iż nie czują, iż mają cokolwiek w oku.

Jak nosić soczewki kontaktowe?

Obecnie użytkownicy soczewek kontaktowych mają bardzo duży wybór. Najpopularniejsze modele to te przeznaczone do noszenia przez jeden dzień, dwa tygodnie oraz jeden miesiąc. Większość z nich to soczewki do noszenia w tzw. trybie dziennym, co oznacza konieczność zdejmowania ich przed snem. Po wyjęciu z oka należy je umieścić w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem. Warto jednak wspomnieć również o soczewkach do noszenia w trybie ciągłym. Są to modele, których nie trzeba wyciągać z oczu przed udaniem się spać.

Wymienione wcześniej soczewki acuvue oasys cechują się uniwersalnością, gdyż można je nosić zarówno w trybie dziennym, jak i w trybie ciągłym. Jeżeli soczewki są wyjmowane na noc oraz umieszczane w płynie, jedną parę można użytkować przez okres około 2 tygodni. W przypadku ciągłego noszenia soczewek bez wyjmowania z oczu poleca się wymianę przynajmniej raz na tydzień.

Artykuł powstał dzięki wsparciu okularywsieci.pl – sprzedawcy soczewek acuvue oasys