Rodzaje orzechów i wpływ ich spożywania na zdrowie

Bakalie mają bardzo wielu zwolenników, ponieważ są nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Dodajemy je do ciast, codziennych potraw, a czasami stanowią samodzielną przekąskę, przykładem są choćby orzechy. Mają one najwięcej wartości odżywczych, jeśli chodzi o bakalie. Zawierają dość duże ilości tłuszczów i kalorii, lecz należy wspomnieć, iż są to wyłącznie substancje bezpieczne dla naszego zdrowia. Spożywanie orzechów zmniejsza między innymi występowanie chorób serca oraz mają bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry. Ponadto zawarte w nich składniki stymulują prawidłową pracę mózgu, poprawie ulega także koncentracja. Dlatego właśnie orzechy powinny znajdować się w diecie dzieci, młodzieży oraz osób wykonujących głównie prace umysłowe.

Rodzaje orzechów i wpływ ich spożywania na zdrowie

Jakie korzyści wiążą się ze spożywaniem orzechów?

Orzechy można kupić w każdym sklepie, tych małych osiedlowych, oraz dobrze znanych supermarketach, można je także zamówić online pod linkiem: https://www.delikatesyzdrowo.pl/cat-pl-3-Orzechy.html. Co ciekawe, orzechy stanowią bardzo ważny element diety wegetariańskiej, decyduje o tym bardzo duża zawartość białka. Biorąc pod uwagę to, że istnieje wiele rodzajów orzechów, oczywistym jest fakt występowania rozbieżności w ich składzie. Przed zakupem należy zatem zapoznać się ze szczegółami, by dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Pewne jest to, że wszystkie gatunki orzechów wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, niezależnie od wieku, płci oraz prowadzone trybu życia. Niewątpliwie mają w sobie mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają w naszym organizmie bardzo ważną rolę. Zwłaszcza dla osób, które są obarczone genetycznie podwyższonym ryzykiem wystąpienia zawału serca. Orzechy dostępne w sklepach online są zazwyczaj szczegółowo opisane, na bazie zamieszczonych informacji końcowy wybór być może będzie nieco ułatwiony.

Główne rodzaje orzechów

Pora zatem przedstawić po krótce poszczególne rodzaje orzechów, wraz z ich wartościami odżywczymi oraz opisem wpływu na zdrowie. Niekwestionowanym liderem wśród orzechów są zdecydowanie migdały, zna je chyba każdy. Występują w kilku postaciach, każdy z nich w dużej części składa się z białka oraz magnezu, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w kwestii łagodzenia długotrwałego stresu. Są również liderem, jeśli chodzi o zawartość witaminy B2 i E, które z kolei mają wpływ na dłuższe zachowanie młodości, zwiększa również libido. Warto wspomnieć również o orzechach nerkowca – idealnym dodatku do wszelkiego rodzaju deserów i sałatek. Na ich korzyść przemawia wysoka zawartość białka oraz innych pierwiastków takich jak: żelazo, cynk, fosfor i magnez. Wśród smakoszy orzechów z całą pewnością nie brakuje zwolenników orzechów włoskich i laskowych. Pierwszy rodzaj bardzo często stanowi jeden ze składników diety wegetarianów, którzy dodają je do wielu potraw. Natomiast orzech laskowy ma wpływ na obniżenie cholesterolu, doskonale będzie uzupełniał dietę osób zmagających się z miażdżycą. Wskazuje się również na korzystny wpływ spożywania orzechów laskowych przez kobiety planujące potomstwo.