Do czego służą kulki gejszy? W jaki sposób należy ich używać?

Kulki gejszy nazywane potocznie kulkami kegla są niezwykle funkcjonalnym przyrządem. Część kobiet wykorzystuje go jako urządzenie do masażu intymnego, są także panie, które korzystanie z kulek gejszy traktuje jako pewnego rodzaju terapię, poprawiającą ich jakość życia, poprzez przywrócenie sprawności konkretnych grup mięśniowych. Jakie są wskazania do stosowania kulek gejszy? Jak wyglądają ćwiczenia?

Na wstępie kilka słów o ...

Skąd przyszła moda na kulki gejszy? Odpowiedzi tak naprawdę należy szukać w samej nazwie. Pierwszymi kobietami na świecie, które zaczęły korzystać z tego przyrządu były przepiękne Japonki trudniące się zawodem gejszy. To właśnie w Japonii powstały pierwsze "kulki gejszy", które dzisiaj są jednym z najbardziej rozpoznawalnych gadżetów erotycznych a także specjalistycznym przyrządem wzmacniającym mięśnie kegla i mięśnie pochwy.
Pierwsze modele miały postać klasycznych metalowych kulek połączonych ze sobą przy pomocy sznurka bądź innego elementu łączącego. Dzisiaj w sklepach dostać można najnowocześniejsze kluki gejszy wykonane z hipoalergicznych materiałów. Kulki dostępne są w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach, niektóre z nich posiadają także inne dodatkowe funkcje.  Do czego służą kulki gejszy? W jaki sposób należy ich używać?
Czy kulki gejszy są tylko gadżetem erotycznym? Czy ich główną funkcją jest sprawianie przyjemności? Otóż nie, wbrew pozorom oraz wielu kontrowersji jakich wzbudzają kulki gejszy są one niezwykle pomocne w wielu różnych schorzeniach.

Wskazania do stosowania kulek gejszy

Popularność kulek gejszy rośnie z dnia na dzień, o czym świadczyć może szeroki wybór asortymentu. Kobiety coraz chętniej decydują się na zakup tego przyrządu, dlaczego? Wszystko za sprawą jego właściwości i zastosowania.
Kulki gejszy jako gadżet erotyczny, poprzez delikatne masowanie w trakcie ich stosowania gwarantują przyjemność, z koeli jako przyrząd do wzmacniania mięśni kegla polecane są przez lekarzy ginekologów w przypadku problemów z:
- nietrzymaniem moczu;
- powolnym obkurczeniem się mięśni pochwy po urodzeniu dziecka;
- wypadaniem (obniżaniem) się dna macicy.

Kulki gejszy dedykowane są kobietom w każdym wieku, przyrząd ten jest wyjątkowo prosty w obsłudze i bezpieczny w użytkowaniu. Jak wygląda trening z użyciem kulek gejszy?

Sposób użycia kulek gejszy

Przed pierwszym użyciem kulek gejszy, należy zapoznać się z podstawowymi zasadami ich stosowania, co przełoży się na wygodę oraz komfort użytkowania. Sposób aplikacji kulek gejszy jest zbliżony do zakładania tamponów, z tą różnicą, że przed umieszczeniem kulek w pochwie należy pokryć je specjalnym lubrykantem (żelem do masażu intymnego), który zapobiegać będzie wystąpieniu możliwych otarć, ułatwi on także proces umieszczania kulek wewnątrz pochwy.
Istotą treningu jest regularne zaciskanie i rozluźnianie mięśni kegla, wystarczy 15 minut dziennie by po niedługim czasie włókna mięśniowe stały się mocniejsze.
Po zakończeniu ćwiczeń kulki gejszy należy starannie umyć w delikatnym mydle, osuszyć i schować w odpowiednim etui.

Artykuł powstał przy współpracy ze ekspertkami z firmy Plumbum.com.pl