W jaki sposób możemy chronić się przed szkodliwym dla zdrowia smogiem?

O tym, że smog jest szkodliwy dla naszego zdrowia wie już naprawdę wiele osób. Smog to niebezpieczny przeciwnik, który może wyrządzić naszemu organizmowi wiele złego. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przyczynia się do rozwoju różnych groźnych chorób. Pamiętajmy, więc że naprawdę warto zrobić wszystko, co tylko możemy, aby się przed nim chronić.

Smog – jak się przed nim chronić?

Aby uchronić się przed smogiem warto przede wszystkim zatroszczyć się o to, aby zapobiegać jego powstawaniu. Do powstawania smogu przyczynia się między innymi niska emisja. Warto, więc wyposażyć dom w ekologiczne źródła ogrzewania. Źródłem smogu są również spaliny samochodowe. Postarajmy się, więc częściej wybierać komunikację miejską niż własne auto. Ze smogiem może walczyć każdy z nas. W tej kwestii niezwykle ważna jest edukacja i zwiększanie świadomości innych osób. Jeżeli jednak problem smogu dotyka miejsca, w którym mieszkamy pamiętajmy, że aby się przed nim ochronić warto kontrolować jego poziom. Stan zanieczyszczenia powietrza możemy sprawdzić np. przy wykorzystaniu map Airly. Jeżeli w danym dniu normy zanieczyszczeń są znacząco przekroczone zrezygnujmy ze spacerów i aktywności na zewnątrz. Jeżeli jednak musimy wyjść załóżmy maskę antysmogową. Mieszkańcy miast, w których stan powietrza pozostawia wiele do życzenia powinni zakupić do swojego mieszkania dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Warto jest również pomyśleć o wprowadzeniu zdrowej diety, która będzie bogata w witaminy A, C, E, ponieważ to właśnie te witaminy pomagają neutralizować nadmiar wolnych rodników w naszym organizmie. Unikajmy także ruchliwych ulic i podczas aktywności na zewnątrz starajmy się oddychać przez nos.

W jaki sposób możemy chronić się przed szkodliwym dla zdrowia smogiem?

Dlaczego warto monitorować powietrze, którym oddychamy? W jaki sposób możemy to robić?

Regularny monitoring jakości powietrza to doskonałe źródło wiedzy na temat zanieczyszczeń w naszej okolicy. Jeżeli będziemy posiadali wiedze na temat aktualnego stanu powietrza w miejscu naszego zamieszkania to będziemy mogli podejmować świadome decyzje co do naszej aktywności na zewnątrz. W jaki zatem sposób możemy uzyskać rzetelną wiedzę na temat powietrza, którym oddychamy? Z całą pewnością pomoże nam w tym czujnik jakości powietrza firmy Airly. Warto zaznaczyć, że urządzenie to wykorzystując technologie laserową mierzy stężenie cząsteczek stałych. Dzięki niemu możemy, więc zobaczyć czy normy pyłów drobnych PM10 iPM2,5 zostały przekroczone. Jeżeli chcemy sprawdzić dane z naszego sensora możemy dokonać tego za pomocą dedykowanego panelu klienta lub przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji Airly bądź też sprawdzając interaktywną mapę Airly. Co ważne sensory Airly są naprawdę proste w instalacji, należy również dodać, że są one skalibrowane i regularnie weryfikowane. W trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych warto, więc wyposażyć się w tego typu urządzenie. Mapy Airly to prosty, a przy tym bardzo popularny sposób na codzienną kontrolą kluczowych zanieczyszczeń powietrza, decydując się na zakup czujnika jakości powietrza stwarzamy sobie szansę na naprawdę skuteczne monitorowanie powietrza w swojej okolicy.