Jak pomóc sobie przy przeziębieniu?

Przeziębienie to choroba, która choć uciążliwa, zazwyczaj jest przez nas leczona w domu i domowymi sposobami. Do lekarza udajemy się najczęściej wtedy, gdy nie ustępują lub się nasilają się objawy. Przeziębienie można jednak skutecznie zwalczać samemu, warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Wyposażona domowa apteczka i szybka reakcja na pierwsze symptomy to klucz do sukcesu.

Co to jest przeziębienie?

Przeziębienie jest spowodowane przez wirusy, najczęściej enterowirusy i rinowirusy. Choć szczyt zachorowań to jesień i zima, tak naprawdę zachorować możemy o każdej porze roku. Niektórzy wręcz regularnie chorują latem, gdy narażają się na działanie klimatyzacji. Przeziębienie wywołuje u nas głownie męczący katar, ból głowy, zatok, ból gardła i ogólne poczucie rozbicia i braku sił. Często towarzyszy tym objawom stan podgorączkowy i kaszel. Czasem zaczyna się niewinnie od lekkiego bólu gardła, który zdarza się nam bagatelizować. Nie warto jednak ignorować pierwszych symptomów, gdyż szybka walka z przeziębieniem pozwoli nam szybko się go pozbyć i wrócić do sił. Nieleczone, albo źle leczone przeziębienie może też nieść za sobą powikłania i narażać osłabiony organizm na kolejne infekcje, które już z pewnością zmuszą nas do wizyty u lekarza, a może nawet w szpitalu. Warto więc dbać o siebie i swój organizm w sposób ciągły i systematyczny, a w przypadku wystąpienia pierwszych objawów od razu sięgnąć po pomoc.

Drogocenne tabletki i naturalne składniki

W domowej apteczce nie może zabraknąć ibuprofenu i paracetamolu. Tabletki te pomogą ci zwalczyć najbardziej nieprzyjemne objawy, jak męczący ból głowy, gardła lub pleców. Do walki z kaszlem najlepiej wybrać odpowiednio dobrany syrop, zwracając uwagę jaki rodzaj kaszlu u nas przeważa. Na przynajmniej dwa dni zrezygnuj z wysiłku i jak najwięcej wypoczywaj, popijając ziołowe herbaty z odrobiną miodu, imbiru i cytryny. Świetnym, prozdrowotnym dodatkiem jest też domowy sok malinowy i aroniowy. Składniki te mają działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Pamiętaj, by miód dodawać do już lekko przestudzonego napoju, aby nie stracił swoich właściwości. Węzły chłonne na szyi i karku smaruj maścią rozgrzewającą.

Jak pomóc sobie przy przeziębieniu?

Domowe inhalacje

Niesłychanie skutecznym sposobem na walkę z przeziębieniem jest domowa inhalacja. Odpowiedni inhalator pomoże ci w szybki, bezpieczny i skuteczny sposób dostarczyć do dróg oddechowym zarówno sól fizjologiczną, jak i napar z ziół, olejki eteryczne lub leki. Prawidłowo wykonana inhalacja wykonana przy pomocy sprawdzonego inhalatora, jak te oferowane przez Sanity.pl pomoże ci odetkać zatkany nos i pozbyć się zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Profesjonalne urządzenia Sanity zamieniają podawany preparat w „zimną mgiełkę”, a rozbite w ten sposób cząsteczki trafiają bezpośrednio do pożądanego miejsca, bez obciążania układu pokarmowego. Inhalator to urządzenie szczególnie pomocne przy leczeniu przeziębienia u małych dzieci. Wyposażony w odpowiednie końcówki inhalator Baby Sanity zapewni ci komfortowe podanie leku maluszkowi i ułatwi rozrzedzenie kataru, który nie pozwala mu spać. Inhalator to urządzenie medyczne, które warto mieć w każdej domowej apteczce.