Materace piankowe na problemy z kręgosłupem i nie tylko!

Na bóle i choroby kręgosłupa cierpi coraz większa rzesza osób. Wiele z tych problemów może być spowodowanych nieodpowiednim podłożem do spania. Wieloletni wypoczynek na wersalce czy słabej jakości materacu może bowiem nasilać dolegliwości bólowe oraz sprzyjać rozwojowi chorób kręgosłupa. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą świadomie zadbać o swoje zdrowie oraz wygodę podczas snu są materace piankowe.

Czym na tle innych rozwiązań wyróżniają się materace piankowe?

Materace piankowe to nowoczesne rozwiązania stworzone na bazie trwałej i odporniej na uszkodzenia pianki poliuretanowej. Najlepsze akcesoria tego typu produkowane są z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej oraz lateksowej. Ich cechą charakterystyczną jest odpowiadanie na zmiany temperatury – materace piankowe stają się plastyczne w miejscu zetknięcia się z ciałem człowieka, co pozwala na dopasowanie ich kształtu do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz odciążenie go podczas snu.

Materace piankowe posiadają wiele zalet. Zapewniają równomierne podparcie dla całego ciała, dostosowują się do jego kształtu bez względu na preferowaną pozycję snu oraz posiadają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Pianka nie pochłania kurzu, przez co w jej wnętrzu nie rozwijają się szkodliwe drobnoustroje i roztocza. Jej zaletą jest także bardzo szybki powrót do pierwotnego kształtu, dzięki czemu materace piankowe na długo zachowują swoje właściwości użytkowe oraz atrakcyjny wygląd.

Jedyną wadą materacy piankowych może być ich cena – dobrej jakości akcesoria tego typu nie należą bowiem do najtańszych, zwłaszcza w porównaniu do materacy sprężynowych. Na własnym zdrowiu nie warto jednak oszczędzać, a jeśli spojrzymy na wysoką trwałość i jakość wykonania materaca piankowego, jego zakup stanie się jak najbardziej uzasadniony. Dobrej jakości materac może być bowiem użytkowany przez wiele lat w istotny sposób wspierając nasze zdrowie i komfortowy wypoczynek.

Materace piankowe na problemy z kręgosłupem i nie tylko!

Materace piankowe nie tylko dla osób chorych!

Materace piankowe są szczególnie cenione ze względu na ich wysoką trwałość oraz komfort użytkowania. Są to akcesoria idealne do użytkowania przez osoby cierpiące na bóle pleców oraz różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa, których rozwojowi szczególnie sprzyja spanie na nieodpowiednim podłożu. Jeśli często zdarza nam się budzić z uczuciem bólu i zmęczenia, materac piankowy może okazać się najlepszym i najprostszym rozwiązaniem! Jego zalety docenią także osoby chorujące na zwyrodnienia stawów, urazy czaszki oraz ludzie obłożnie chorzy, którzy większość dnia spędzają w łóżku.

Nowoczesne materace piankowe doskonale sprawdzają się jednak także dla osób całkowicie zdrowych, które pragną w najlepszy możliwy sposób zadbać o swój organizm oraz chronić się przed następstwami spania na nieprawidłowo dobranym podłożu. Materac wykonany z wysokiej jakości pianki świetnie nadaje się dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. W przypadku najmłodszych użytkowników wspomoże bowiem prawidłowy rozwój ich kręgosłupa oraz zapobiegnie powstawaniu i pogłębianiu się jego wad, natomiast u osób dorosłych złagodzi negatywne skutki prowadzenia siedzącego trybu życia, pracy za biurkiem oraz małej ilości ruchu.