Prywatnie czy państwowo – gdzie lepiej wykonać badania laboratoryjne?

Praktycznie każdy z nas od czasu do czasu musi wykonać badania laboratoryjne. Są one niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy lekarskiej oraz właściwego kontrolowania stanu swojego zdrowia. Pacjenci w naszym kraju do wyboru mają wykonanie badań w państwowych placówkach medycznych oraz w prywatnych centrach medycznych. Którą z tych dwóch opcji lepiej wybrać i dlaczego?

Badania laboratoryjne w państwowych gabinetach lekarskich

Najważniejszym atutem badań laboratoryjnych wykonywanych państwowo jest przede wszystkim ich niski koszt, a w wielu przypadkach także całkowity brak opłat. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy jesteśmy zmuszeni wykonać skomplikowane badania, które wiążą się z dość wysoką opłatą.

Decydując się na bezpłatne badania finansowane przez państwo pacjenci muszą liczyć się jednak z dość długimi kolejkami oraz wydłużonym czasem oczekiwania na wyniki. Bezpłatność badań sprawia bowiem, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Z tego powodu, jeśli szczególnie zależy nam na czasie oraz jak najszybszym uzyskaniu wyników wykonanych badań, warto zdecydować się na prywatne badania laboratoryjne oferowane przez Centrum Medyczne.

Prywatnie czy państwowo – gdzie lepiej wykonać badania laboratoryjne?

Jakie badania wykonuje Centrum Medyczne?

Centrum Medyczne to wyspecjalizowana prywatna placówka medyczna, która oferuje swoim pacjentom bardzo szeroki zakres usług. Prywatnie można w niej wykonać od ręki wszystkie najważniejsze badania laboratoryjne oraz uzyskać w krótkim czasie ich wyniki. Jest to o tyle istotne, że jak najszybsza diagnostyka ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia oraz pozwala w krótkim czasie wdrożyć odpowiednie leczenie i tym samym lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Centrum Medyczne jako prywatna placówka medyczna, oferuje swoim pacjentom wykonywanie profesjonalnych badań laboratoryjnych i hispatologicznych. W jej ofercie znajdują się wszystkie podstawowe badania oraz szeroki wybór badań specjalistycznych, co pozwala na kompleksowe przeprowadzenie diagnostyki oraz wykonanie wszystkich zleconych przez lekarza badań w jednym miejscu.

Dlaczego warto wykonać badania w prywatnej placówce medycznej?

Zaletą wykonywania badan laboratoryjnych prywatnie jest przede wszystkim brak konieczności oczekiwania na swoją kolej. Centrum Medyczne przyjmuje wszystkich swoich pacjentów na bieżąco oraz w szybkim tempie dostarcza im wyniki wykonanych badań. Pozwala to osobom korzystającym z jego usług znacznie zaoszczędzić czas spędzany na badaniach lekarskich oraz dodatkowo zmniejsza stres często towarzyszący oczekiwaniu na wyniki.

Warto także wspomnieć, że wszystkie badania wykonywane przez Centrum Medyczne SuperMed charakteryzują się wysoką dokładnością, gdyż są przeprowadzane przez profesjonalistów w oparciu o nowoczesny i godny zaufania sprzęt diagnostyczny. To najlepsza gwarancja, że pacjent uzyska w pełni zgodne z rzeczywistością wyniki badań, które pozwolą mu lepiej zadbać o swoje zdrowie, a jego lekarzowi prowadzącemu w razie konieczności szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.