Sposób na pomiar temperatury podczas planowania ciąży

Kobiety będące zwolenniczkami naturalnego planowania rodziny mają świadomość, że najważniejszym aspektem jest dokonywanie regularnych pomiarów temperatury ciała i skrupulatne notowanie wartości w poszczególne dni. W ten sposób wyznaczane są dni płodne, podczas których występuje największa szansa na zajście w ciążę, pewność wzrostu szansy na zapłodnienie zwiększa pojawienie się śluzu pochodzącego z szyjki macicy.

Sposób na pomiar temperatury podczas planowania ciąży

Termometry owulacyjne

Najlepszym sposobem na stwierdzenie obecności najbardziej płodnych dni u kobiety jest korzystanie z termometrów owulacyjnych, których konstrukcja pozwala na największą dokładność dokonywanego pomiaru. Każdy termometr owulacyjny marki Geratherm jest wykonany z samych bezpiecznych materiałów bez zawartości niklu i innych szkodliwych substancji. Dokonywanie pomiaru jest jak najbardziej komfortowe, a dokładności co do 0,1 stopnia Celsjusza pozwala na dokładnie zaplanowaną datę poczęcia nowego życia, które może zmienić na lepsze codzienność całej rodziny. Najbardziej odpowiednią porą do mierzenia temperatury są zdecydowanie poranki, przed wstaniem z łóżka – jeżeli wyniki mają być wiarygodne – należy stosować się do tej ogólnej zasady. W większości modeli termometrów owulacyjnych Geratherm występuje dość duży wyświetlacz, na którym z łatwością można odczytać wyniki przeprowadzonego pomiaru. Należy je przeprowadzać co najmniej przez dwa, trzy kolejne cykle miesięczne, by jak najlepiej poznać własny organizm, warto wiedzieć, że każda kobieta ma inne predyspozycje i płodność. W niektórych przypadkach występuje kilka płodnych dni, u innych natomiast jest do zaledwie kilka godzin – w takiej sytuacji zajście w ciążę może być znacznie utrudnione, jednak cały czas możliwe.

Funkcje termometrów owulacyjnych

W opakowaniach z termometrami owulacyjnymi najczęściej znajdują się dokładne instrukcje obsługiwania, jest to najbardziej pomocne dla kobiet, które planują pierwszą ciążę, w kolejnych proces mierzenia temperatury jest już z pewnością znacznie lepiej znany. Ze względu na to, że współczesne termometry owulacyjne umożliwiają pomiar temperatury oralny, waginalny i  rektalny – ich końcówka powinna być miękka, by uniknąć ewentualnych podrażnień. Znacznym ułatwieniem jest również sygnał dźwiękowy, który zwraca uwagę na zakończenie pomiaru – to najlepsze rozwiązanie dla Pań bez wcześniejszych doświadczeń z tym sposobem określania dni z największą szansą zajścia w upragnioną ciążę. Naturalne planowanie rodziny w dzisiejszych czasach jest wpierane nowinkami technologicznymi, które skutecznie ułatwiają proces starania się o powiększenie rodziny. Wszystko to jest możliwe dzięki zaopatrzeniu się w termometr owulacyjny marki Geratherm, której produkty cieszą się popularnością wśród obecnych mam, którym udało się zajść w ciążę dzięki dokonywanym pomiarom. Istotne jest również zachowanie higieny podczas mierzenia temperatury, termometr owulacyjny dzięki przyjaznym dla skóry materiałom nie powoduje żadnego dyskomfortu ani pojawienia się ewentualnych podrażnień.