Zdrowie kobiet - bo ono jest najważniejsze

Żyjemy w czasach, gdzie wszystko robimy w biegu. Z jednej pracy biegniemy do drugiej, jedno zlecenie goni następne. Chcemy mieć czas na fitness, chcemy wyjść z koleżankami, chcemy mieć rodzinę. I jak to wszystko idealnie ze sobą połączyć, aby móc żyć pełnią zdrowia, cieszyć się życiem i czerpać z niego wszystko to, co najlepsze? Odpowiadamy - tak się nie da. Bynajmniej nie na dłuższą metę. Na początku jesteśmy nakręcone, wszystko idzie zgodnie z planem, ale w pewnym momencie organizm buntuje się i mówi stanowcze nie. Pamiętajmy o tym, że zdrowie kobiet jest najważniejsze i żadna praca, pieniądze, sukcesy i przyjemności nie są ponad nim.

Badam się regularnie?

W tym całym zawirowaniu, w tej ciągłej pogoni, braku czasu na odpoczynek i relaks zdrowie kobiet coraz częściej jest lekceważone, a co za tym idzie, kobiety czują się coraz gorzej, wyniki badań są coraz słabsze, a umieralność w młodym wieku coraz wyższa. To wszystko związane jest z trybem życia jaki my prowadzimy. Nie można być zdrowym, pięknym, wypoczętym i szczęśliwym, jeśli ilość obowiązków jakie na siebie bierzemy jest większa, niż możliwości naszej 24 godzinnej doby. Tak się po prostu nie da.

Zdrowie kobiet - bo ono jest najważniejsze

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że regularne badanie się to rzecz najważniejsza i na nią każda z nas powinna znaleźć czas. Są takie badania, które powinnyśmy robić przynajmniej raz do roku, a nawet i częściej. I nie można tutaj mówić o tym, że nie mam czasu, że w następnym miesiącu, że zaraz się za to zabiorę. Zdrowie kobiet to podstawa i na niej każda z nas osobiście powinna się skupić, bo nikt inny za nas tego nie zrobi, nikt tych badań za nas nie wykona? Co więc powinnyśmy zrobić? Bez wątpienia takimi podstawowymi badaniami jest raz do roku wykonanie morfologii krwi, badanie moczu, cytologia i badanie piersi. To najważniejsze z badań o jakich każda kobieta powinna pamiętać. Ponadto warto zbadać sobie raz na jakiś czas tarczycę, sprawdzić poziom witamin w organizmie, a w przypadku jeśli coś nas boli czy niepokoją nas jakiekolwiek objawy, udać się do lekarza.

Im bardziej będziemy dbać o nasze zdrowie, tym dłużej będziemy cieszyły się dobrą kondycją i życiem na pełnych obrotach. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że regularne badania, odpowiednia ilość snu i odpoczynek obok tych wszystkich obowiązków to rzeczy priorytetowe.